siltnamiai kaina
siltnamiai kaina
NEMOKAMA KONSULTACIJA TELEFONU
PADEDAME IŠSIRINKTI

tel: +370 526 18 021
 
 
PRISTATYMAS
VISOJE LIETUVOJE
Akcijos  Užklausa Pildyti užsakymą Kaip pirkti

Artėja pavasaris... Kokį šiltnamį statyti?

Artėja pavasaris... Kokį šiltnamį statyti?

šiltnamiai kaina

Lietuvos klimatas nėra labai palankus norint užsiauginti vaisių bei daržovių, kuriuos būtų galima vakuoti ir ištisus metus mėgautis jų nauda. Tačiau nereikia pergyventi, kadangi šiltnamiai yra alternatyva, kuri, visgi, padės auginti tai apie ką svajojate. Šiltnamiuose jau daugelį metų sėkmingai auginami arbūzai, melionai ir kitos gan kiek egzotiškos uogos. Juolab, šiltnamiai kaina nėra didelė, tad net ir tokiu atveju, jeigu finansai yra riboti – turėti nuosavą šiltnamį galite sau leisti.

Šiltnamio pasirinkimo kriterijai

Priklausomai nuo to, ką planuojate auginti – reikia pasirinkti ir konkretų šiltnamį. Dažniausiai pomidorams bei agurkams statomi įprastai stačiakampio formos šiltnamiai, kurie yra aukšti. Tiesiog augalas skatinamas augti į viršų, kadangi taip galima greta sodinti didesnį kiekį daigelių. Štai jeigu norite auginti egzotinius vaisius, kuriems dažniausiai reikia daugiau šilumos – rekomenduojame apvalios formos šiltnamius. Juose paprasčiausiai greičiau susikaupia ir sėkmingiau išsilaiko didesnis kiekis šilumos.

Šiltnamio įgyvendinimo darbai

Viskas prasideda nuo plano ir idėjos turėjimo. Taigi, pirmiausia rekomenduojame atsisakyti sau į kelis klausimus, kad pirkimo procesas nebūtų sudėtingas. Jeigu tai pats pirmas Jūsų šiltnamis – rekomenduojame kreiptis į mūsų specialistus, kurie gali patarti, kokį pasirinkti konkrečiai Jūsų atveju.

  • Ar Jums reikia tokio šiltnamio, kuris tarnaus vieną sezoną, ar norite iškart įsigyti tokį, kuris bus naudingas kelerius metus iš eilės?

Žinoma, kad vienam sezonui skirti šiltnamiai yra kur kas pigesni, taigi šiltnamiai kaina gali labai varijuoti. Tačiau nors stikliniai reikalauja didesnės investicijos – tačiau jie tarnaus ilgai, tad ilgus metus neteks sukti galvos.

šiltnamiai
  • Kokią investiciją planuojate skirti šiltnamiui?

Tikslus biudžeto žinojimas padeda sutaupyti labai daug laiko, kadangi nereikia skirti valandų peržiūrint tuos šiltnamius, kurie Jums atrodo patrauklūs, tačiau galimybės paprasčiausiai neleidžia jų įsigyti. Taigi, naudinga ieškoti tiksliai ir įvertinus galimas alternatyvas.

  • Ką planuojate auginti?

Žinoma, šiltnamiai nestatomi tam, kad būtų auginama tik viena daržovių rūšis. Daugelis komplektuoja skirtingų daržovių, uogų bei vaisių pasirinkimą viename šiltnamyje. Tačiau net ir skirtingus augalus galima sukomponuoti pagal tai, kokios augimo sąlygos jiems labiausiai patinka. Turint mažai žinių šiuo atveju vėl labai pasitarnautų specialistų konsultacijos.

  • Kiek vietos turite šiltnamiui?

Jeigu turite didelio ploto daržą ir galite sau leisti labai didelį šiltnamį, tokiu atveju verta pagalvoti, ar ne geriau yra tokiu atveju statyti kelis šiltnamius, kurių kvadratūra yra mažesnė. Toks atvejis labai naudingas tokiu atveju, kai norite auginti didelį kiekį skirtingų daržovių, vaisių ir uogų. Tuomet, jas geriau atskirti.

šiltnamiai kaina
  • Kokioje vietoje šiltnamis bus statomas?

Žinoma, kad šiltnamiai sėkmingai savo funkciją atliks tik tokiu atveju, jeigu juos statysite ten, kur yra daug saulės ir joks šešėlis nekrenta nei ant vieno šiltnamio galiuko. Tačiau jeigu surasti tokią vietą sode yra sunku – tuomet rekomenduojame ieškoti ir konkretaus šiltnamio. Pavyzdžiui, jeigu vienas galas visgi liks šešėlyje, tokiu atveju geriausia yra įsigyti apvalaus tipo šiltnamį.

  • Kokią vandens tiekimo sistemą pasirinksite?

Kuomet galvojate apie šiltnamį ir apie visas smulkmenas, kurios susijusios su jo išlaikymu, labai svarbu pagalvoti apie vandens tiekimo sistemą, kuri padės augalams sėkmingai vešėti. Žinoma, jeigu Jūsų šiltnamis yra labai mažas, tokiu atveju tikrai nebus sudėtinga naudotis laistytuvu ir laistyti augaliukus. Kita vertus iškart reikėtų pagalvoti apie sistemą, kuri padeda be jokių papildomų problemų po ranka visada turėti gyvybei palaikyti reikalingo vandens.

šiltnamiai

Šiltnamio paruošimas žiemai

Nors už lango jau ateina pavasaris, tačiau norėtume paminėti, kaip reikia paruošti šiltnamį žiemai, kad žemė pailsėtų ir kitais metais Jums vėl padėtų užauginti nuostabius augaliukus.

  • Ateinant žiemai reikalingas šiltnamio dezinfekavimas, kuris apima visų nebereikalingų augalų, jų šaknų ir kitų augalų pašalinimą. Reikia, kad žiemos metu žemė visiškai ilsėtųsi, o tai padaryti galima ją palikus visiškai tuščią.
  • Žinoma, dažniausiai po žiemos atsiranda techninių problemų, kurias reikia sutvarkyti. Jas spręsti rekomenduojame tuomet, kai dar nepradėjo šalti.
  • Tręškite žemę prieš žiemą ir po jos. Taip ji bus pasiruošusi užauginti daug naujų augalų.